Haber

2’si kardeş 3 çocuğu enkazdan çıkaran AFAD personeli: O kurtuluş bize moral ve huzur verdi

Adıyaman’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan Ordu AFAD Müdürlüğü arama kurtarma teknisyeni Emrah Demirbaş (37), Sayın (8) ve Ilgın İzci (3) kardeşler ile kuzenleri Mesut Bozkurt’u (10) kurtardı. 114 saat sonra arkadaşlarıyla birlikte, “O kurtuluş bize moral ve huzur verdi. Kurbanlara evladımız gibi davranıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Ordu AFAD çalışanı arama kurtarma çalışmaları için Adıyaman’a gönderildi. 15 günlük çalışmanın ardından şehre dönen 21 kişilik ekibi meslektaşları ve aileleri karşıladı.

13 yıllık AFAD çalışanı Emrah Demirbaş, yıkılan Merve Apartmanı’nın enkazından 114 saat sonra 3 kişiyi kurtardıklarını belirterek, “Depremin 5. gününde enkazda çalışma yaparken bir ses duyduk. 3 yaşındaki Ilgın İzciye ulaştık işimizde.O an heyecanlandım duygulandım kendi çocuğum geldi aklıma onun sıkıştığı yerde kalorifer peteği vardı tavanın ortasında kaldı petek ile.Beton blokları enkaz altında zarar görmesin diye ekipmanlarımız ile destekledik.1 saatlik çalışmanın ardından Ilgın’ı sağ salim çıkardık ve sağlık görevlilerine teslim ettik.Daha sonra onun olduğunu belirledik. Abi ve kuzen enkazda kaldı. Onları da kurtarmak için çok uğraştık. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından abi ve kuzenini sağ çıkarmayı başardık” dedi. ‘

5 yaşında bir kız çocuğu olduğunu anlatan Demirbaş, “Onları kendimmiş gibi canlı çıkardığımda çok mutlu oldum. Depremin 5. günü olduğu için çok yorulduk. Bize moral ve barış. Mağdurlara çocuklarımız gibi yaklaşıyoruz. Bu bizim görevimiz. İnsanlara faydalı olmak gerçekten çok güzel. Allah bir daha yaşatmasın” dedi.

haber-carsibasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu