Yaşam

Her Gün Farklı Bir Cazibe: Bir Trol Kedisiyle Yaşayan Herkesin Anlayacağı 10 Durum

Kediler, evcil hayvanların en özgün ve bazen de en tuhaflarıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar onları asla alt etmeyiz. Ama o kadar çok an var ki bizi nasıl şaşırtacaklarını biliyorlar ve kendilerini affettirmelerini sağlıyorlar. Bu içeriğimizde kedi sahiplerinin anlayabileceği durumları sizler için derledik!

1. Dünyanın yanması umurlarında değil.

Kediler eğlenceyi seven hayvanlardır. Siz içeride kırık tencereler ve çizilmiş koltuklarla uğraşırken onlar yemeklerini yerler ve güzel bir şekerleme için hazırlanırlar.

2. Onlar olmadan yemek masasına oturamazsınız.

Yorucu bir günün sonunda siz evde yemeğe başladığınızda kediniz ya karşınıza oturup sizi izler ya da hızla tabağınıza atlar. O tabaklara bir pati dokunacak!

3. Güne bir çift pati dokunuşuyla başlarsınız.

Saat kaç olursa olsun kediniz tarafından uyandırılmaya alışmalısınız. Çalar saat gibi düşünmeyin, kediniz her an uyanır ve sizin o saatte ayakta olmanızı ister.

4. Onlar için her yer bir tırmalama direğidir.

Kediler doğası gereği biraz kısır bir yaratıktır. Bu yüzden tırnaklarını daima sivri tutmaları gerekir. Onlar için gördükleri her şey bir tırmalama direğidir; sandalyeler, koltuklar, duvarlar, ahşap dolaplar… Mobilyalarınızın çizildiğini görmeniz an meselesi.

5. Masör mü? Onlara sor!

Kediniz kendini mutlu hissettiğinde kendi yatağına ya da karnınızın üstüne gider ve onu yoğurarak hamur haline getirmeye başlar. Bu onların tok olduklarını, her şeyin yolunda olduğunu ve mutlu olduklarını gösterir.

6. Yatağınızda bir hareket hissederseniz korkmayın…

Kediler rahatına düşkün hayvanlardır dedik. En azından sizin yaşadığınız konforu onlar da yaşamak istiyor. O halde bırakın yatağınıza girsinler, onlarla yatmak sizce de insana huzur veren aktivitelerden biri değil mi?

7. Aslında avcı olduklarından bahsetmiş miydik?

Evin köşesinde sakince dolaşan bir böcek, uçan bir tüy veya hareket eden herhangi bir şey gördükleri anda tetiklenirler ve hızla avcı moduna geçerler. “Bak ne getirdim!” Sana bakıyorlar ve onları tebrik etmeni istiyorlar. Onun da öyle garip huyları var ki ?

8. Konutta kaybolurlarsa hiç bakmadığınız yerlerden çıkabilirler.

Evin kapısı ve penceresi kapalı olduğu halde kayboluyorlarsa, hiç bakmadığınız, aklınıza bile gelmeyen yerlere bakın. Örneğin, koltuğun altındaki astara, yastıkların ortasına, ayakkabı kutularına veya kitap raflarının üst raflarına bakın. Saklambaç oynamayı severler!

9. Kendilerini yalamayı severler. Peki ya insan ayağı?

Bir kediyi sahiplenip evinize getirdiğinizde ilk yapacakları evi tanımaya çalışmak olacaktır. Sıradaki işi ayaklarınızı koklamak… Ayaklarınızı yalıyor ya da bacaklarınıza sürtüyorsa sizi sahiplenmiş ve sevmiş demektir. Aynı şeyi evinize bir yabancı geldiğinde de yaparlar. Memnuniyetlerini ayaklarınızı yalayarak ifade ederler. çok ilginç değil mi

10. Kuş tüyü yatak alsanız bile alakasız yerlerde yatacaklar.

Kediniz için hiç para harcamanıza gerek yok. Yani ona uyuması için en nadide yataklardan birini alsanız bile mutlaka en alakasız yerlere sığınıp uyumak isteyecektir. Zevkine düşkün olduğunu bildiğimiz kedilerin bu davranışını gören herkesi şaşırtıyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu