Haber

Teknoloji dünyasındaki olaylar değerlendirildi

Teknoloji dünyasında oldukça yoğun bir dönemi geride bıraktık. antalya yılında düzenlenen Bilim Festivali’nden, Xiaomi’nin HyperOS adı verilen yeni işletim sistemine kadar geniş bir yelpazede etkinlikler gerçekleşti. ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan ve editör Samet Jankovic bu olayları Technology Talk ile değerlendirdi.

Teknoloji dünyasında neler oluyor?

Geçtiğimiz haftanın en değerli teknolojik gelişmeleri ShiftDelete.Net YouTube kanalında. Yıllardır canlı yayında verdiğimiz bu bilgilendirmeleri şimdi yeni bir video serisiyle sürdürmek istiyoruz. Teknoloji dünyasındaki tüm detayları videomuzdan izleyebilirsiniz.

Son haftaların en önemli olayları arasında Google’ın Pixel 8 duyurusu ve Xiaomi’nin MIUI yerine HyperOS sistemine geçmesi yer aldı. Çinli üretici, bazı kullanıcılara HyperOS’un erken beta sürümüne erişim izni verdi.

Oyun konsolu kadar güçlü: iPhone 15 Pro Max incelemesi!

Ülkemizde dikkat çekici olaylar yaşandı. Bunların başında savunma sanayi, teknoloji, uzay, otomotiv ve daha birçok sektörden Türkiye’nin önde gelen firmalarının katıldığı bilim etkinliği Antalya BİLİMFEST geliyor.

Bir diğer gelişme ise Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın sosyal medya hesaplarında düzenleme yaptığını duyurması oldu. Buna göre Bayraktar artık Instagram ve Facebook’u kullanmayacak. Ülkemize temsilci atayamayan Twitter’ın bant genişliğini daraltması da mümkün.

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan A101, artık seyahat treyleri satışına karar verdi. Son olarak Uber, balon servisiyle kullanıcılarını Kapadokya’da gökyüzü yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu