Haber

Deprem nedeniyle Nurdağı’nın Gökçedere Mahallesi’nde çatlaklar oluştu.

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından Gaziantep’in Nurdağı ilçesine bağlı kırsal bir mahallede bir mezarlık, yol ve bazı evlerin altında ve yanında yarıklar oluştu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen yerler arasında Nurdağı da bulunuyor.

Depremler ilçenin birçok kırsal mahallesinde de hasara yol açtı. İlçe merkezine yakın olan Gökçedere Mahallesi’nde mezarlığın altında ve yanında yarıklar, yollar ve bazı meskenler oluştu.

Bazı evlerin yıkıldığı mahallede, fay kırılması nedeniyle bazı mezarların ikiye ayrıldığı, bazılarının ise kaydığı görüldü.

Mahalle sakinlerinden Nuri Cihan, o gün büyük bir uğultu ile uyandıklarını ve ardından sarsıntının meydana geldiğini söyledi.

Deprem nedeniyle çok korktuklarını belirten Cihan, şunları söyledi:

“Meğer fay hattı önümüzden geçiyormuş. Havalar güzelleşince enkazın altında kalanları çıkarmaya çalıştık sonra 1.5-2 metrelik bir boşluk olduğunu anladık. Mezarlık tamamen yarılmıştı. .Yani bu anlatılacak şey değil.Bu deprem değil kıyamet.Allah hepimizin.Yardım etsin.Daha sonra vatandaşlar yardıma koştu.AFAD geldi Allah devletimizi korusun.Ne kadar yardım ettiyse o kadar. yapabilirdi.”

kigiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu